אודות

סגל מאל"ו

במאל"ו כ-135 עובדים, מהם כ-10 פסיכומטריקאים מומחים בעלי תואר שלישי שלרובם ניסיון של 30 שנה ויותר בתחום, כ-30 מפתחי מבחנים, כ-12 חוקרים, רובם בעלי תואר שני המתמחים בתחומי דעת מגוונים וכ-15 מומחי תוכנה. נוסף על אלה צוות מאל"ו כולל מומחים באבחון לקויות למידה, בקרי איכות, עורכי לשון ומתרגמים, וכן אנשי מנהלה, כספים, כוח אדם, לוגיסטיקה ותחזוקה.

 

סגל בכיר

תמונת בעל התפקידד"ר ענת בן-סימון

תפקיד: מנכ"לית מאל"ו

השכלה: תואר ראשון בסטטיסטיקה ופסיכולוגיה, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ותואר שלישי בפסיכומטריקה

תחומי התמחות: יישומים טכנולוגיים במדידה ובהערכה, הערכת תפקודים שפתיים, אבחון לקויות למידה

מידע נוסף: ד"ר בן-סימון לימדה במוסדות להשכלה גבוהה שנים רבות, והיא מנחה סטודנטים בעבודות גמר. בעבר כיהנה כיו"ר האגודה הישראלית לפסיכומטריקה, וכיום היא מכהנת כנשיאת האגודה הבין-לאומית להערכה חינוכית IAEA.

 

ד"ר אבי אללוף

תפקיד: סמנכ"ל וראש מדור ציונים

תמונת בעל התפקיד

תיאור התפקיד: אחראי על ריכוז פניות מגורמי חוץ, הפקת מרכזי הערכה וקרן המחקר של מאל"ו. בנוסף אחראי על ניהול תהליך חישוב הציונים של בחינות מאל"ו ועל כיול ודיווח הציונים למוסדות להשכלה גבוהה ולנבחנים. אחראי על פרויקט לימודי התעודה בפסיכומטריקה.

השכלה: תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה, תואר שלישי בפסיכומטריקה

תחומי התמחות: חישוב ציונים וכיול, בקרת איכות על ציוני הבחינות, מעקב אחר מעריכי בחינות, תפקוד דיפרנציאלי של שאלות במבחנים, התאמת בחינות למגוון שפות, השפעת מבחנים על החברה.

מידע נוסף: ד"ר אללוף מלמד שנים רבות בבית הספר למדעי ההתנהגות (תואר ראשון ושני) במכללה האקדמית תל אביב יפו. בעבר כיהן כיו"ר האגודה הישראלית לפסיכומטריקה וערך את כתב העת של ארגון International Journal of Testing - ITC. חבר בוועדה המייעצת של בחינת הקבלה לאוניברסיטאות SweSAT בשבדיה.

 

תמונת בעל התפקיד

ד"ר רות פורטס

תפקיד: ראש מדור בחינות

תיאור התפקיד: אחראית לפיתוח הבחינה הפסיכומטרית ולתרגומה לחמש שפות, וכן לפיתוח בחינות כגון אמי"ר, יע"ל, מימ"ד ו-רמ"א

השכלה: תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שלישי בחינוך

תחומי התמחות: הערכת שפה, פיתוח מבחנים רחבי היקף

מידע נוסף: ד"ר פורטס לימדה קורס שנתי בהערכת שפה במוסד להשכלה גבוהה והעבירה סדנאות על פיתוח שאלות למבחנים בכל הארץ. היא השתתפה בפרויקט ECOSTAR, שהפיק מסגרת מושתתת CEFR להוראת אנגלית במוסדות להשכלה גבוהה בארץ.

 

מר נמרוד עשת                                                                                                                              תמונת בעל התפקיד

תפקיד: ראש מדור מבצעים

תיאור התפקיד: אחראי לניהול המערך התפעולי של הבחינות שמאל"ו עורך בארץ ובחו"ל

השכלה: תואר ראשון במדעי הקוגניציה ובשפה וספרות ערבית, לימודי תעודה בפסיכומטריקה

תחומי התמחות: פיתוח פריטי בחינה סגורים ופתוחים במבחנים רחבי היקף, כתיבה ועריכת
טקסטים, ארגון ותפעול בחינות

מידע נוסף: בעבר היה ראש צוות במדור בחינות בתחום המילולי, ולאחר מכן שימש כראש המדור לפניות הציבור.

 

תמונת בעל התפקיד

מר נדב בלום

תפקיד: מנהל מדור מערכות מידע

השכלה: תואר ראשון במדעי המחשב ופסיכולוגיה, תואר שני בקרימינולוגיה

תחומי התמחות: פיתוח אפליקציות, מבחנים ממוחשבים, עיצוב בסיסי נתונים

מידע נוסף: שימש בעבר כראש יחידת המבחנים הממוחשבים

 

גב' אסתר כהן

תפקיד: ראשת המדור לפניות הציבור

תיאור התפקיד: אחראית למתן מענה ענייני ואוהד לציבור הפונים המבקשים לקבל מידע על בחינות או להביע השגות על הטיפול שניתן להם במאל"ו

השכלה: תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה, קורסים והשתלמויות בפסיכולוגיה

תחומי התמחות: מענה לציבור הפונים למאל"ו בכתב ובע"פ, בירור מקיף של השגות, תלונות ונהלים תוך ניהול תקשורת עם כל הגורמים הרלוונטים במאל"ו ועם גורמי חוץ

מידע נוסף: אסתר עבדה ביחידה לבחינות מותאמות, נתנה מענה לפונים שלהם מגבלות פיזיות או לקויות למידה. התמחתה בניהול שיחות קשות ומורכבות.
בנוסף, אסתר אחראית על ניהול אתר התוכן של מאל"ו.

 

תמונת בעל התפקיד

ד"ר צור קרליץ

תפקיד: ראש מדור מחקר ופיתוח

תיאור התפקיד: אחראי על ניהול וביצוע מחקרים הקשורים לתחומי הפעילות ולקידום פרוייקטים חדשים של מאל"ו. מפקח על יחידת הערכת תכניות ועל יחידת עיבוד שפה טבעית. הפסיכומטריקאי הראשי של יחידת ניתוח ודיווח נתונים עבור הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה). שותף במיזם לימודי התעודה בפסיכומטריקה.

השכלה: תואר ראשון בניהול ופסיכולוגיה, תואר שני בסטטיסטיקה יישומית ובפסיכולוגיה כמותית, תואר שלישי בפסיכומטריקה

תחומי התמחות: מודלים פסיכומטריים, ניתוחי פריטים, ציינון וכיול, תיקוף, הסכמה בין שופטים, הערכה בכיתה, מיון להשכלה הגבוהה, הערכת תכניות

מידע נוסף: בעבר עבד ד"ר קרליץ במכוני מחקר בארה"ב, שם עסק בפיתוח כלי מדידה למסגרות חינוכיות, ובמחקר על תכניות לימוד והשתלמויות מקצועיות למורים. כיום הוא מלמד במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית.

 

ד"ר אביטל מושינסקי

תפקיד: ראש יחידת מרו"ם - מרכזי הערכה ומיון

תיאור התפקיד: אחראית לפיתוח מבחני הקבלה לבתי הספר לרפואה ולהרצתם, מייעצת לגופים חיצוניים בפיתוח מערכות מיון להערכת משתנים לא קוגניטיביים

השכלה: תואר ראשון בפסיכולוגיה וביולוגיה, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית-רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה קוגניטיבית בנושא קבלת החלטות בתנאי אי-ודאות.

תחומי התמחות: פיתוח מבחנים ממוחשבים ואדפטיביים, פיתוח מרכזי הערכה, מדידת משתנים לא קוגניטיביים, תוקף, מהימנות והוגנות של מבחנים לא קוגניטיביים

מידע נוסף: ד"ר מושינסקי היא פסיכולוגית קלינית מומחית. בעבר לימדה באוניברסיטה העברית ובמכללת דוד ילין וכיהנה כחברת ועדת ביקורת באגודה הישראלית לפסיכומטריקה.

 

תמונת בעל התפקיד

ד"ר יואל רפ

תפקיד: חוקר בכיר וראש יחידת מבחנים ממוחשבים

תיאור התפקיד: עריכת מחקרים בתחומי המדידה וההערכה החינוכית והפסיכולוגית (פסיכומטריקה) ופיתוח של מתודולוגיות פסיכומטריות. אחראי על מערכות פיתוח והרצה של מבחנים ממוחשבים והטמעתן.

השכלה: תואר ראשון בפסיכולוגיה וסטטיסטיקה, תואר שני בפסיכולוגיה מחקרית, תואר שלישי בפסיכולוגיה קוגניטיבית.

תחומי התמחות: פיתוח מבחנים של כישורים קוגניטיביים ושל הישגים לימודיים, פיתוח והטמעה של מבחנים ממוחשבים ובכלל זה מבחנים אדפטיביים, ציינון וכיול, תאוריות פסיכומטריות, תרגום מבחנים, ניהול ופיתוח מבחנים רחבי היקף, מבחנים בינלאומיים, הוגנות במבחנים, הצבת תקנים, פערים בין-מגדריים.

מידע נוסף: ד"ר רפ היה בין מייסדי הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך, ושימש בה כמנהל אגף המבחנים בשנים 2006-2018. ד"ר רפ לימד שנים רבות באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטה הפתוחה. הוא כיהן כיו"ר האגודה הישראלית לפסיכומטריקה (אפ"י) בשנים 2014-2015 ושימש כחוקר בארגון ה-OECD במסגרת מלגת Thomas Alexander Fellowship. ד"ר רפ הוא חבר בתכנית המדיניות בתחום החינוך של מרכז טאוב.