אודות

סגל מאל"ו

במאל"ו כ-135 עובדים, מהם כ-10 פסיכומטריקאים מומחים בעלי תואר שלישי שלרובם ניסיון של 30 שנה ויותר בתחום, כ-30 מפתחי מבחנים, כ-12 חוקרים, רובם בעלי תואר שני המתמחים בתחומי דעת מגוונים וכ-15 מומחי תוכנה. נוסף על אלה צוות מאל"ו כולל מומחים באבחון לקויות למידה, בקרי איכות, עורכי לשון ומתרגמים, וכן אנשי מנהלה, כספים, כוח אדם, לוגיסטיקה ותחזוקה.

 

סגל בכיר

ד"ר יואל רפ

תפקיד: מנכ"ל מאל"ו

השכלה: תואר ראשון בפסיכולוגיה וסטטיסטיקה, תואר שני בפסיכולוגיה מחקרית, תואר שלישי בפסיכולוגיה קוגניטיבית.

תחומי התמחות: ניהול ופיתוח מבחנים רחבי היקף (של הישגים לימודיים וכישורים קוגניטביים), פיתוח והטמעה של מבחנים ממוחשבים ואדפטיביים, ציינון וכיול, מבחנים בינלאומיים ותרגום מבחנים, פיתוח מרכזי הערכה, פערים בין-מגדריים.

מידע נוסף: ד"ר רפ היה בין מייסדי הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך ושימש בה כמנהל אגף המבחנים בשנים 2006-2018. לימד שנים רבות באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטה הפתוחה. כיהן כיו"ר האגודה הישראלית לפסיכומטריקה (אפ"י) בשנים 2014-2015. ד"ר רפ שימש כמנהל פרוייקט פיזה וכחוקר בארגון ה-OECD במסגרת מלגת Thomas Alexander Fellowship. ד"ר רפ הוא חבר בתכנית המדיניות בתחום החינוך של מרכז טאוב.

 

ד"ר צור קרליץ

תמונת בעל התפקיד

תפקיד: סמנכ"ל וראש חטיבת מחקר ופיתוח

תיאור התפקיד: אחראי על ניהול וביצוע מחקרים הקשורים לתחומי הפעילות ולקידום פרוייקטים חדשים של מאל"ו. מפקח על יחידת הערכת תכניות ועל יחידת עיבוד שפה טבעית. הפסיכומטריקאי הראשי של יחידת ניתוח ודיווח נתונים עבור הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה). שותף במיזם לימודי התעודה בפסיכומטריקה.

השכלה: תואר ראשון בניהול ופסיכולוגיה, תואר שני בסטטיסטיקה יישומית ובפסיכולוגיה כמותית, תואר שלישי בפסיכומטריקה.

תחומי התמחות: מודלים פסיכומטריים, ניתוחי פריטים, ציינון וכיול, תיקוף, הסכמה בין שופטים, הערכה בכיתה, מיון להשכלה הגבוהה, הערכת תכניות.

מידע נוסף: בעבר עבד ד"ר קרליץ במכוני מחקר בארה"ב, שם עסק בפיתוח כלי מדידה למסגרות חינוכיות, ובמחקר על תכניות לימוד והשתלמויות מקצועיות למורים. כיום הוא מלמד במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית.

 

מר נמרוד עשת                                               

תמונת בעל התפקיד

תפקיד: ראש חטיבת מבצעים

תיאור התפקיד: אחראי לניהול המערך התפעולי של הבחינות שמאל"ו עורך בארץ ובחו"ל.

השכלה: תואר ראשון במדעי הקוגניציה ובשפה וספרות ערבית, לימודי תעודה בפסיכומטריקה.

תחומי התמחות: פיתוח פריטי בחינה סגורים ופתוחים במבחנים רחבי היקף, כתיבה ועריכת טקסטים, ארגון ותפעול בחינות.

מידע נוסף: בעבר היה ראש צוות במדור בחינות בתחום המילולי, ולאחר מכן שימש כראש המדור לפניות הציבור.

 

 

מר נדב בלוםpicture of the staff member

תפקיד: ראש חטיבת מחשוב וטכנולוגיה

השכלה: תואר ראשון במדעי המחשב ופסיכולוגיה, תואר שני בקרימינולוגיה.

תחומי התמחות: הנדסת תוכנה, מבחנים ממוחשבים, תהליכי DevOps.

 

ספי פומפיאןספי פומפיאן

תפקיד: ראש חטיבת בחינות

תיאור התפקיד: אחראי לפיתוח כל הבחינות המפותחות במאל"ו ולהדרכה טסטולוגית של מפתחי בחינות.

השכלה: תואר ראשון בפסיכולוגיה ובתכנית רב תחומית במדעי הרוח, תואר שני בלשון עברית; תעודת עריכת לשון.

תחומי התמחות: פיתוח מבחנים רחבי היקף סגורים ופתוחים, פיתוח מבחני שפה, פיתוח מבחנים למדידת יכולות קוגניטיביות, ייעוץ והדרכה טסטולוגיים.

מידע נוסף: משנת 2016 מלמד במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית.

 

ד"ר רות פורטס

תמונת בעל התפקיד

תפקיד: ראש מדור בחינות

תיאור התפקיד: אחראית לפיתוח הבחינה הפסיכומטרית ולתרגומה לחמש שפות, וכן לפיתוח בחינות כגון אמי"ר, יע"ל, מימ"ד ורמ"א.

השכלה: תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שלישי בחינוך.

תחומי התמחות: הערכת שפה, פיתוח מבחנים רחבי היקף.

מידע נוסף: ד"ר פורטס לימדה קורס שנתי בהערכת שפה במוסד להשכלה גבוהה והעבירה סדנאות על פיתוח שאלות למבחנים בכל הארץ. היא השתתפה בפרויקט ECOSTAR, שהפיק מסגרת מושתתת CEFR להוראת אנגלית במוסדות להשכלה גבוהה בארץ.

 

ד"ר אביטל מושינסקי

תפקיד: ראש יחידת מרו"ם - מרכזי הערכה ומיון

תיאור התפקיד: אחראית לפיתוח מבחני הקבלה לבתי הספר לרפואה ולהרצתם, מייעצת לגופים חיצוניים בפיתוח מערכות מיון להערכת משתנים לא קוגניטיביים.

השכלה: תואר ראשון בפסיכולוגיה וביולוגיה, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית-רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה קוגניטיבית בנושא קבלת החלטות בתנאי אי-ודאות.

תחומי התמחות: פיתוח מבחנים ממוחשבים ואדפטיביים, פיתוח מרכזי הערכה, מדידת משתנים לא קוגניטיביים, תוקף, מהימנות והוגנות של מבחנים לא קוגניטיביים.

מידע נוסף: ד"ר מושינסקי היא פסיכולוגית קלינית מומחית. בעבר לימדה באוניברסיטה העברית ובמכללת דוד ילין וכיהנה כחברת ועדת ביקורת באגודה הישראלית לפסיכומטריקה.

 

גב' אנדראה אברמזון

תפקיד: ראשת מדור ציונים

תיאור התפקיד: אחראית לקליטת התשובות של בחינות מאל"ו, לחישוב הציונים ולהעברתם למוסדות להשכלה גבוהה ולנבחנים.

השכלה: תואר ראשון בחינוך ובסוציולוגיה ואנתרופולוגיה; לקראת סיום תואר שני בטכנולוגיות ומערכות למידה; תעודה במדידה ובהערכה בית ספרית.

תחומי התמחות: חישוב ציונים והעברתם, בקרת איכות על קליטת התשובות ועל ציוני הבחינות, מעקב אחר מעריכי הבחינות הפתוחות ומתן משוב על תפקודם.

מידע נוסף: גב' אברמזון משמשת זה שנים רבות אשת קשר מול המוסדות להשכלה גבוהה המשתמשים בבחינות של מאל"ו ככלי למיון מועמדיהם. מתוקף תפקיד זה היא אחראית, בין השאר, לארגון כנס עמיתים שנתי בנושאי מיון והערכה.

 

ד"ר נועה סקה

תפקיד: ראשת היחידה לבחינות מותאמות

השכלה: תואר ראשון בפסיכולוגיה ותכנית "אמירים" למצטיינים, תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית-קלינית של הילד ותואר שלישי בפסיכולוגיה-חינוך.

תחומי התמחות: מיקוד בהיבטים תיאורטיים ופסיכומטריים באבחון לקויות למידה, גישות מבוססות עדויות להערכת פסיכופתולוגיה התפתחותית, התאמות במבחנים עתירי סיכון והוגנות מערכת המיון בהשכלה הגבוהה.

מידע נוסף: ד"ר סקה היא פסיכולוגית קלינית מומחית ומרצה בכירה בתכניות לפסיכולוגיה חינוכית-קלינית של הילד, יעוץ חינוכי ולקויות למידה בבית הספר לחינוך ע"ש סימור פוקס באוניברסיטה העברית בירושלים. עשתה השתלמות פוסט דוקטורט במחלקה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר באוניברסיטת קולומביה, ניו-יורק. עוסקת בהכשרת סטודנטים בפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד. מייעצת לגופים ממשלתיים ואחרים בתחום בניית מדיניות מבוססת מחקר לקביעת התאמות בחינה.

 

גב' אסתר כהן

תפקיד: ראשת המדור לפניות הציבור

תיאור התפקיד: אחראית למתן מענה ענייני ואוהד לציבור הפונים המבקשים לקבל מידע על בחינות או להביע השגות על הטיפול שניתן להם במאל"ו.

השכלה: תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה, קורסים והשתלמויות בפסיכולוגיה.

תחומי התמחות: מענה לציבור הפונים למאל"ו בכתב ובע"פ, בירור מקיף של השגות, תלונות ונהלים תוך ניהול תקשורת עם כל הגורמים הרלוונטים במאל"ו ועם גורמי חוץ.

מידע נוסף: אסתר עבדה ביחידה לבחינות מותאמות, נתנה מענה לפונים שלהם מגבלות פיזיות או לקויות למידה. התמחתה בניהול שיחות קשות ומורכבות.
בנוסף, אסתר אחראית על ניהול אתר התוכן של מאל"ו.