הנחיות לנבחנים בבחינה הפסיכומטרית:

לפני הבחינה, במהלכה ואחריה

לפני הבחינה

רעננו את היכרותכם עם סוגי השאלות בבחינה ועם ההוראות המופיעות בה.

רכזו את כל מה שעליכם להביא איתכם לבחינה:

  • התעודה המזהה שאִיתה נרשמתם לבחינה - תעודת זהות או דרכון. בלעדיה לא תורשו להיבחן.
  • שני עפרונות, מחק ומחדד.

רצוי להביא גם:

  • טופס זימון לבחינה - כדי להזכיר לכם את מקום הבחינה ואת מועדה המדויק.
  • מזון ומשקה - רצוי להימנע ממזונות שאכילתם או ההתעסקות בעטיפתם עלולים להרעיש במהלך הבחינה.
  • אטמי אוזניים פשוטים - תנאי הבחינה טובים בכל אולמות הבחינה, אך ייתכן שיישמעו בהם רעשי רקע. על כן מומלץ להצטייד באטמי אוזניים פשוטים (אין להשתמש באטמים המחוברים ביניהם בחוט).
  • בגדים מתאימים - הביאו בחשבון שכיתת הבחינה עלולה להיות קרה או חמה משציפיתם.

ודאו שאתם יודעים כיצד להגיע למקום הבחינה כדי שלא תאחרו. הבחינה נערכת בקמפוסים רבים ברחבי הארץ, וכיתות הבחינה פזורות ברחבי הקמפוסים. ההתמצאות בתוך הקמפוסים אינה תמיד פשוטה, והיא עשויה לדרוש זמן רב משציפיתם. על כן מומלץ לברר היכן בדיוק בקמפוס הבחינה נערכת, כיצד כדאי להגיע לקמפוס (ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית), היכן כדאי לחנות וכיצד להגיע ממקום החנייה (או מתחנת התחבורה הציבורית) אל כיתת הבחינה. באתרי הבית של המוסדות האקדמיים מופיעות הוראות הגעה ומפות של הקמפוסים שהבחינה נערכת בהם. כמו כן, ראו דרכי הגעה למקומות הבחינה ומפות הקמפוסים.

לאחר שאיתרתם את כיתת הבחינה שלכם, עליכם לבדוק ששמכם מופיע ברשימה שעל דלת הכיתה. אם שמכם אינו מופיע ברשימה יש לפנות לבוחנים בהקדם. אין להיכנס לכיתת הבחינה עד שיורו לכם הבוחנים לעשות זאת.

במהלך הבחינה אין להשתמש במכשירים הבאים: טלפונים ניידים (גם לא בתור שעון), מכשיר קשר, מצלמות, מכשירי הקלטה, אזניות, מחשבים, טאבלטים, מחשבונים, שעונים מצפצפים או שעונים שיש בהם מחשבון, נגני מוזיקה וכל חפץ שעשוי להרעיש או להפריע לנבחנים האחרים. עם הכניסה לכיתת הבחינה תתבקשו לכבות את המכשירים האלקטרוניים, להכניסם לתיקיכם ולהניח את התיקים בפינת הכיתה. חובה לכבות טלפונים והתראות של שעונים כדי שאלו לא ישמיעו קולות ויפריעו למהלך הבחינה. כמו כן, במהלך הבחינה אין להשתמש במילונים, בספרים, בדפים ובחומר עזר אחר (אם תזדקקו לדפי טיוטה, תוכלו להשתמש בדפי חוברת הבחינה ובהם בלבד). נבחן שיימצא ברשותו מכשיר אלקטרוני או חומר עזר אסור בזמן הבחינה ייאלץ לעזוב את הבחינה מיד.

הבחינה אורכת כשלוש שעות וחצי, אין בה הפסקות ובמהלכה לא תתאפשר כניסת אורחים לכיתות או מסירת הודעות לנבחנים.